André Jerman
Alt om min bestemor
En historisk standupforestilling av og med André Jerman
Regi: Are Kalvø
André Jermans soloshow «Alt om min bestemor» er en morsom, varm og viktig humorforestilling som kretser rundt hans mormor, som ble skikkelig gammel.
Solveig Levin ble født i 1914, men gikk dessverre bort alt for tidlig, bare 108 år gammel. Gjennom Andrés øyne blir det historier om et menneske som opplevde og overlevde spanskesyken, finanskriser, familieliv, gamlehjem, begravelser, to verdenskriger, flukt til Sverige og fire sesonger av Maskorama.
Veien fra pikesskole i England, der man blant annet lærte å skrelle druer med kniv og gaffel, til å forsøke å følge en samtale med oldebarn om ChatGPT, gjør livet til bestemoren unikt. Med Andrés skjeve blikk på virkeligheten får du bli med inn i en utrolig historie om denne jødiske familien fra Oslo.
Hva sa bestemor til dette? – Bare le av meg dere!
- André Jerman, er blitt en veteran i norsk standup. Siden 2004 har han han fått folk til å le, på små og store scener landet over. 19. oktober 2023 hadde han premiere på soloshowet “Alt om min Bestemor”, et historisk standupshow med Are Kalvø på regi.